Mladí reportéri - predlženie termínu súťaže


Z dôvodu veľkého záujmu sa PREDLŽUJE TERMÍN PRIHLASOVANIA súťažných prác i súťažných časopisov do súťaže „Mladí reportéri“ až do 30.6. 2015 – takže ak ste to doteraz nestihli, máte výbornú šancu ešte do konca tohto mesiaca.

Dňa 4.6. 2015 bolo v kategórii online spustené veľké hlasovanie za NAJ online školské časopisy. Nakoľko ide o internetové hlasovanie – „hlas ľudu“ rozhodne o tom, ktorý online školský časopis získa najviac hlasov a stane sa víťazom. Na víťaza i šiestich výhercov spomedzi hlasujúcich čakajú atraktívne ceny - štýlové technologické pomôcky.

Online hlasovanie prebieha na tejto adrese:
http://www.dikymoc.sk/reporteri-skolske-casopisy/sutaz/online-hlasovanie/

Hlasovať je možné neobmedzene až do 4.10. 2015.

Na facebook fanpage https://www.facebook.com/DIKYMOC.sk budú jednotlivé online školské časopisy postupne spropagované a zároveň tam nájdete aj priebežné výsledky online hlasovania.  Ak ešte nie ste fanúšikom DIKYMOC.sk na facebooku (stačí dať stránke like/páči sa mi) a automaticky sa Vám budú zobrazovať všetky aktuálne informácie.


Edukačno-mentorská platforma pre deti a mládež www.dikymoc.sk, ktorej realizátorom je neziskové občianske združenie Šedý medveď, vyhlasuje prvý ročník unikátneho edukačného projektu pre deti a mládež s názvom „Mladí reportéri“. Ide o národný projekt neformálneho vzdelávania mládeže v oblasti mediálnej gramotnosti pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Projekt podporujú aj členovia Národnej pracovnej skupiny pre Štruktúrovaný dialóg v SR – IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže, ZIPCeM, AKRAM, Eurodesk.

Cieľom projektu je:
-    inšpirovať mladých ľudí, aby po svete chodili s otvorenými očami a pozorne načúvali, boli dostatočne občiansky angažovaní, zaujímali sa o dianie navôkol, viedli štruktúrovaný dialóg s „dôležitými dospelými“, nebáli sa vyjadriť svoj názor a používali svoju prítomnosť na internete na vytváranie hodnôt a činov, ktorými môžu pozitívne meniť svet, v ktorom žijú.

Projekt dáva priestor všetkým mladým ľuďom na Slovensku (druhý stupeň ZŠ a SŠ) a to:
-    bez ohľadu na ich žurnalistickú zdatnosť, štylistiku či dokonalú gramatiku,
-    dôležitá je motivácia a chuť pridať ruku k dielu – vytvoriť si vzťah ku kreatívnemu písaniu, fotografii, videu, pretože môžu slúžiť ako vyjadrovací prostriedok na odkomunikovanie myšlienok, názorov a vecí, v ktorých sa mladí ľudia občiansky angažujú.

Projekt poskytuje na absolútne bezplatnej báze všetkým základným i stredným školám Slovenska:
-    možnosť zriadiť si svoj vlastný online školský časopis s personalizovaným dizajnom a vlastným príspevkovým systémom,  
-    zároveň edukuje vybraných pedagógov i študentov v oblasti administrácie tohto online komunikačného kanálu,
-    deti, mládež i pedagógovia sa tak môžu zadarmo naučiť ako správne využívať nástroje online média, ako sa starať o svoj vlastný online časopis a vytvárať hodnotný obsah, ako marketovať svoje médium v prostredí sociálnych sietí, ako obsluhovať publikačnú platformu a v neposlednom rade ako viesť štruktúrovaný dialóg v komunite, regióne, priestore, kde žijú.

Viac informácií nájdete na http://www.dikymoc.sk/reporteri-skolske-casopisy/sutaz/

Fotografie k článku


Dokumenty na stiahnutie

Tlačová správa pdf (0,32 Mb)