Školská aktovka 2016

Metodicko-pedagogické centrum pred rokom prišlo s nápadom pomocou charitatívnej zbierky Školská aktovka podporiť v letnom predškolskom období tých, ktorí to podľa nás najviac potrebujú, najmä viacpočetné rodiny. Úspešne sme spolu vyzbierali pomôcky pre 29 detí zo 14 rodín a pomohli aj niekoľkým centrám voľného času (CVČ).

Pomôcť plánujeme i  v tomto roku. Zameriame sa najmä na tie rodiny, ktoré z rôznych dôvodov nedokážu dostatočne materiálne zabezpečiť svoje školopovinné deti.

Svoj príspevok na našu charitatívnu zbierku môžete odovzdať do 15. augusta 2016. Zapojiť sa do akcie môžete i tento rok dvoma spôsobmi – odovzdaním nepotrebných a použiteľných školských pomôcok, ktoré Vám zostali doma po dieťati, vnukovi či iných rodinných príslušníkoch alebo tým, že vyzbierate financie, z ktorých účelovo budete môcť zakúpiť pomôcky pre deti.

Každé regionálne pracovisko MPC vyčlenilo jedného pracovníka, ktorý bude za zbierku zodpovedný.

Aj tento rok sa zbierka pomôcok organizuje v spolupráci s neziskovou organizáciou ĽUDIAĽUĎOM, n.o., ktorá prevádzkuje darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk. Organizácia ako garant vyberie a odporučí rodiny, ktoré budú obdarované školskými pomôckami. Na konci zbierky koordinátori z MPC zabezpečia, aby výťažok dostali rodiny či vybrané CVČ. Pre uľahčenie si dovoľujeme priložiť zoznam pomôcok, ktoré využívajú žiaci základných i stredných škôl. Prosíme, aby ste si dodatočne overili, či sú pomôcky v dobrom stave, použiteľné a čisté.

Veríme, že Vás myšlienka zbierky Školská aktovka aktivizuje a nadchne i tento rok a budeme tak môcť podporiť rodiny a centrá, ktoré to skutočne potrebujú.
Vopred ďakujeme za každý Váš príspevok.

Tím MPC

 

Dokumenty na stiahnutie

Zoznam pomôcok pdf (0,17 Mb)